6 zastosowań magnesów neodymowych, o których nie miałeś pojęcia

Magnes neodymowy to coś więcej niż czarny walcowaty kształt. To twój sprzymierzeniec w walce z codziennymi trudnościami. Oto 6 prozaicznych zastosowań tego rodzaju magnesów, o których nie miałeś pojęcia.

Dłuższe życie głośnika

Jesteś fanem głośnej muzyki? A może masz swój zespół i chcesz dać czadu na koncertach? Magnesy neodymowe mają zastosowanie w budowie głośników i pomogą ci zwiększyć moc brzmienia. Kolumny i mikrofony, których częściami składowymi jest właśnie ten rodzaj magnesów są bardziej odporne na eksploatacje, a co za tym idzie mają dłuższą żywotność. Jeżeli zdecydujesz się na zakup głośnika, którego częścią składową jest właśnie magnes neodymowy możesz bez obawy słuchać głośnej muzyki przez długie godziny.

Wyszukiwanie rozsypanych gwoździ

Ile razy zdarzyło ci się rozsypać gwoździe, pinezki, śrubki lub inne małe elementy? Spędziłeś długie godziny najpierw na ich zbieraniu a potem segregowaniu. Koniecznie zaopatrz swój warsztat w magnesy neodymowe. Zastosowanie ich przy zbieraniu z podłogi niewielkich elementów pomoże ci usprawnić cały proces i zaoszczędzić czas.

Listwy mocujące

Kuchnia i garaż to najpopularniejsze miejsca, w których możesz spotkać magnesy neodymowe. Zastosowanie tych niewielkich okrągłych elementów w gospodarstwie domowym to oczywiście listwy mocujące. Dzięki magnesom możesz łatwo i bezpiecznie przyczepić do listwy narzędzia lub akcesoria kuchenne takie jak noże.

Zabawki magnetyczne

Czy wiesz, że bijące rekordy popularności kulki NeoCube to właśnie przykład zastosowania magnesów neodymowych? Popularne zabawki dla małych i dużych zostały wykonanez tego rodzaju magnesów. O zaletach kulek nie trzeba nikogo przekonywać. Wystarczy wspomnieć, że rozwijają wyobraźnię i kreatywność a zabawa nimi może trwać bez końca.

Zapięcia biżuterii

Ile razy męczyłaś się, żeby zapiąć ulubioną bransoletkę? A ile razy miałaś problem żeby ją odpiąć? Mało która pani wie, że popularne zapięcia magnetyczne to oczywiście magnesy neodymowe. Ich zastosowanie w biżuterii to prawdziwy hit. Nie trzeba prosić o pomoc przy zapinaniu i odpinaniu świecidełek, a zapięcia magnetyczne są na tyle mocne, że nie ma obawy, że bransoletka niepostrzeżenie rozepnie się i zsunie z ręki.

Mocowanie dekoracji

Szukasz sposobu na mocowanie dekoracji bez niszczenia gwoździami i pinezkami ścian lub drzwi. Z pomocą przyjdą ci magnesy neodymowe. Zastosowanie ich przy mocowaniu ozdób to sposób na trwałe przytwierdzenie elementów bez potrzeby niszczenia wnętrz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl