Jak samodzielnie zrobić wyjątkowądekorację, czyli magnes na lodówkę?

Magnesy zdobią lodówki niemalże od niepamiętnych czasów. Można je dostać praktycznie w każdym sklepie z pamiątkami, podobnie jak w sklepie spożywczym, a także na stacji paliw. Tak duże rozpowszechnienie wcale nie oznacza, że magnes na lodówce musi być nudnym i sztampowym pomysłem na dekorację. Wystarczy, że włożysz w niego trochę własnej pracy i zrobisz go samodzielnie.

Unikatowe wazoniki kwiatowe, czyli jak zrobić jedyne w swoim rodzaju magnesy na lodówkę

Niewątpliwie wyjątkową dekoracją będą pojedyncze kwiaty znajdujące się w miniaturowych wazonach przymocowanych do … lodówki! Lista niezbędnych produktów jest bardzo krótka i łatwo ją zrealizować. Wystarczy jedynie kilkanaście sztuk niewielkich kwiatów, stare buteleczki po lakierach do paznokci, których i tak nie używasz, w miarę silny klej oraz oczywiście magnes. Twoje potrzeby w zupełności zaspokoi zwykły magnes ferrytowy, który kupisz w naszym sklepie za zaledwie piętnaście groszy za sztukę.

Po zgromadzeniu niezbędnych artykułów zrobienie magnesów na lodówkę jest już dziecinnie proste. Wystarczy, że dokładnie umyjesz przygotowane buteleczki po lakierach, a następnie starannie je wytrzesz. Na osuszoną powierzchnie stanowiącą większą ściankę butelki, nanieś niewielką ilość kleju. Później pozostaje Ci już jedynie docisnąć do niej magnes i odstawić w ciepłe miejsce na około dobę. Po tym czasie klej powinien ostatecznie się utwardzić, jednocześnie mocując magnes na stałe. W tak uzyskane, miniaturowe wazony możesz nalać wody i włożyć pojedyncze kwiaty. Na koniec przymocuj je do lodówki za pomocą niezasłoniętej części magnesu. Twoja lodówka z pewnością nabierze nowego wyglądu i stanie się jedyna w swoim rodzaju.

Kaboszon + magnes = wyjątkowa ozdoba lodówki

Drugi ze sposobów, odpowiadający na pytanie, jak samodzielnie zrobić magnes na lodówkę, wymaga zainwestowania w kaboszon z kamienia. Jest wykonywany ze specjalnych, naturalnych kamieni. Wyróżnia się gładką, wypolerowaną powierzchnią, często niezwykle kolorową. Mnogość barw jest wynikiem starannego oszlifowania. Kaboszony z kamienia najczęściej przyjmują okrągłą formę z płaskim spodem.

Tak uzupełniona wiedza znacznie ułatwi Ci pracę. Wystarczy, że przygotujesz wraz z nim tradycyjny magnes (tu również sprawdzi się magnes ferrytowy), nieodzowny klej oraz grafikę, którą chcesz zawiesić. Może to być wycinek zdjęcia, stara mapa, albo rysunek. Pamiętaj, że Twój kaboszon z kamienia musi być szklany.

Masz wszystko, co potrzeba? Jeśli tak, czas przystąpić do działania. Proces jest bardzo podobny do wyżej opisanego, dlatego zacznij od przyklejenia grafiki. Zrób to na płaskim spodzie kaboszonu. Następnie przymocuj do niej w ten sam sposób magnes. Ponownie odczekaj mniej więcej dwadzieścia cztery godziny. Jak upłynie wskazany czas, możesz cieszyć się pięknymi magnesami na lodówkę, które zrobiłaś samodzielnie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl