Jaki uchwyt magnetyczny najlepiej wybrać?

Magnesy mają liczne zastosowania w wielu gałęziach życia. Używa się ich między innymi do produkcji pralek oraz alarmów, a także przy powlekaniu szkła, zdobiącego drapacze chmur licznymi kolorami. Innym sposobem wykorzystania magnesów są uchwyty magnetyczne. To właśnie one umożliwiają Ci bezpieczne zawieszenie kluczyków samochodowych oraz ręcznika kąpielowego. Zróżnicowany wybór uchwytów magnetycznych skłania do zastanowienia się, jaki z nich najlepiej wybrać?

Podstawowe informacje o tym, jaki uchwyt magnetyczny wybrać

Niemożliwe jest zdecydowanie, jaki uchwyt magnetyczny warto wybrać, jeżeli nie posiada się najistotniejszych informacji na ich temat. Zacznijmy więc od podstaw. Najlepsze uchwyty magnetyczne wykonuje się z magnesów neodymowych, które stanowią połączenie trzech surowców. Jak zapewne wiesz, magnesy neodymowe są niezwykle silne. Zawdzięczają to umiejętności otrzymywania najkorzystniejszego kierunku namagnesowania oraz bardzo dużej gęstości energii. Uważa się, że są to najmocniejsze magnesy na świecie, co przekłada się na ogromną moc wykonanych z nich uchwytów. Warto pamiętać, że dobrymi uchwytami magnetycznymi są jedynie te z nich, które wykonane są z wysokojakościowych magnesów neodymowych. Niestety w dzisiejszych czasach, ich amatorskie i niskobudżetowe odpowiedniki to niedająca się opanować plaga. Właśnie z tego powodu, zastanawiając się wyborem uchwytu magnetycznego, nie można pominąć ogromnej roli sposobu wytwarzania magnesów neodymowych.

Prawidłowy proces produkcji magnesów neodymowych opiera się na spiekaniu boru, żelaza i stosunkowo nowoodkrytego neodymu, znanego ludzkości zaledwie od 1885 roku. Czym jest spiekanie? Jest to proces, który ma miejsce w polu magnetycznym. Polega na wyżarzaniu, czyli nagrzewaniu danego materiału do wskazanej temperatury, następnie utrzymywaniu jej, a finalnie stopniowym studzeniu. Jedynie skrupulatne i precyzyjne przeprowadzenie spiekania gwarantuje otrzymanie magnesu neodymowego, a w ostateczności uchwytu magnetycznego, o wysokiej jakości.

Wybór uchwytów magnetycznych

Na rynku najczęściej spotykane są uchwyty magnetyczne neodymowe, ferrytowe oraz alnico. Jak już wcześniej zostało wspomniane, najmocniejszymi z nich, a więc najczęściej pożądanymi, są uchwyty magnetyczne neodymowe. Wybierając jeden z nich, sprawdź jaki rodzaj powłoki go pokrywa. Ze względu na to, że neodym to niezwykle aktywny chemicznie pierwiastek, warstwa ochronna jest niezbędna do długotrwałego funkcjonowania takiego magnesu.

Dostępne są trzy typy powłok – powłoka niklowa, cynkowa i fosforowa. W naszej ofercie znajdziesz uchwyty magnetyczne pokryte niklem, ponieważ stanowi on najlepsze zabezpieczenie dla magnesów neodymowych. Pozwala na długowieczne funkcjonowanie bez utraty mocy.

Podsumowanie, czyli co warto zapamiętać.

Jeżeli wciąż zastanawiasz się, jaki uchwyt magnetyczny wybrać, pamiętaj przede wszystkim o kierowaniu się jakością i mocą. Najsilniejszy uchwyt to taki, który wykonany jest z magnesu neodymowego, a pokrywa go niklowa powłoka. Pozostałe parametry, takie jak wielkość, czy siła udźwigu, zależne są od Twoich indywidualnych potrzeb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl