Jakie są najlepsze sposoby, żeby namagnesować magnes?

Jakie są najlepsze sposoby, żeby namagnesować magnes?

Magnesy mają bardzo szerokie zastosowania. Zamki do szafek, zatrzaski do biżuterii czy listwy na narzędzia, to tylko niektóre przykłady użycia tych przedmiotów. Wygoda, estetyka i duża liczba zastosowań to tylko główne zalety magnesów. Zdarza się jednak, że magnes nie działa już tak dobrze jak dawniej. Z czego to wynika? Czy taki proces jest odwracalny? Jak namagnesować magnes?

 

Kiedy trzeba namagnesować magnes?

Zdarza się, że na skutek różnych sytuacji magnesy tracą swoje właściwości. Nie przyciągają już przedmiotów lub innych magnesów albo robią to z mniejszą mocą. Proces ten nosi nazwę rozmagnesowania. W niektórych przypadkach jest on całkowicie odwracalny. Wystarczy znać skuteczne sposoby jak namagnesować magnes.

 

Namagnesuj magnes magnesem

Chcesz skutecznie przywrócić utracone właściwości? Skorzystaj z najpopularniejszego sposobu. Przyłóż do rozmagnetyzowany magnes do innego działającego prawidłowo. Takie działanie to jedna z odpowiedzi na pytanie jak namagnesować magnes. W zależności od wielkości „rozładowanego” przedmiotu czynność można wykonać raz lub należy ją powtórzyć kilkukrotnie.

 

Obniż temperaturę

Obniżanie temperatury to kolejna propozycja jak namagnesować magnes. Niektóre rodzaje magnesów pod wpływem wysokiej temperatury tracą swoje właściwości. Jeżeli temperatura nie była zbyt wysoka, tzn. nie przekroczyła maksymalnej dopuszczalnej temperatury pracy magnesu, można spróbować przywrócić jego utracone właściwości poprzez obniżenie ciepła. Najlepiej zostawić magnes w jakimś chłodnym miejscu na kilka godzin lub dni. Nawet kilkukrotne rozgrzewanie magnesu a potem obniżanie temperatury nie wpływa później na właściwości tego przedmiotu.

 

A może magnetyzer?

Magnetyzer jest to urządzenie, które najprościej mówiąc generuje pole magnetyczne. Jest to niewielki przedmiot, który może rozwiązać problem jak namagnesować magnes. Magnetyzer posiada 2 otwory ze znakiem „+” i „-”. Chcesz dodać energii swojemu magnesowi? Włóż go do otworu ze znakiem +. W ten sposób wytworzysz pole magnetyczne, które sprawi, że magnes „odzyska” swoje właściwości.

 

A co jeśli muszę wyrzucić magnes?

Czasami zdarza się, że magnes traci trwale swoje właściwości, np. z powodu przekroczenia maksymalnej temperatury pracy. Wtedy należy wyrzucić ten przedmiot. Pamiętaj o zasadach segregacji odpadów. Zepsute magnesy wyrzuć do pojemnika z napisem metale i tworzywa sztuczne. Magnes da się jeszcze uratować? Zadbaj o środowisko, skorzystaj z porad „jak namagnesować magnes” i wykorzystuj jego właściwości przez długi czas.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl