Czym jest indukcja elektromagnetyczna i gdzie jest wykorzystywana?

Indukcja elektromagnetyczna to zjawisko fizyczne, dzięki któremu wytwarzana jest energia elektryczna. Jest najczęściej wykorzystywanym w tym celu zjawiskiem. To właśnie dzięki wspomnianej indukcji prąd elektryczny jest tak powszechnie dostępny. Jego obecność zdecydowanie ułatwia nam życie, a bez niego codzienność rysowałaby się zupełnie inaczej.

czytaj całość »
Czym są magnesy ferrytowe?

Magnesy ferrytowe stanowiły trzon większości gałęzi przemysłu, a ich właściwości byłycenione i pożądane w wieluaspektach życia codziennego. Wszystko to zmieniło się wraz z powstaniem magnesów neodymowych. Mimo pojawienia się konkurencji, to właśnie magnesy ferrytowe, są po dziś dzień najczęściej produkowanymi magnesami na świecie. Wiąże się to nie tylko z uniwersalnością ich zastosowania, ale również stosunkowo niewielkimi kosztami produkcji.

czytaj całość »
Niepowtarzalny pomysł na prezent dla dorosłych i dzieci, czyli kulki magnetyczne NeoCube

Zastanawiałeś się, jaki prezent sprawić bliskiej Ci osobie? Szukasz czegoś oryginalnego, a zarazem zapadającego w pamięć? Jeżeli nie chcesz wykosztować się na kolejny gadżet, który zostanie momentalnie odłożony w głąb szuflady, zastanów się nad zakupem kulek magnetycznych NeoCube. Zapewnią niezliczone godziny dobrej zabawy, zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych.

czytaj całość »
Magnes neodymowy – czym jest, co przyciąga i jakie ma zastosowanie?

Magnes neodymowy, dzięki swojej dużej sile przyciągania, stał się w ostatnich czasach niezwykle popularny. Stanowi najsilniejszy,dotychczas stworzony, rodzaj magnesu. Wszystko za sprawą połączenia neodymu, żelaza oraz boru, które w odpowiednich proporcjach tworzą bardzo silne pole magnetyczne. Ze względu na szeroki zakres zastosowania, magnes neodymowy występujew różnych formach - płytkowej, walcowej oraz pierścieniowej. Wszystkie z nich znajdziesz w naszej ofercie.

czytaj całość »
Magnesy do zabawy – kreatywna rozrywka i rozwój w jednym!

Właściwości magnesów są fascynujące. Znajdują rozmaite zastosowanie w codziennym życiu, w wielu branżach i sprzętach. Ich niezwykłe działanie często wzbudza zainteresowanie najmłodszych. Warto wykorzystać to zjawisko w celach edukacyjnych i kupić dziecku magnesy do zabawy. Jak wykorzystać je w takim celu? Przedstawiamy kilka pomysłów na ciekawe zabawy z wykorzystaniem magnesów.

czytaj całość »
Co przyciąga magnes?

Chcesz zostać milionerem? Wystarczy, że będziesz miał przy sobie magnes. Niektóre monety dają się „przyciągnąć”. Magnesy są bardzo pomoce w szukaniu różnych niewielkich przedmiotów. Co przyciąga magnes? Dlaczego warto być w posiadaniu przynajmniej jednego takiego przedmiotu? Jak przyciągać pieniądze?

czytaj całość »
Jakie są najlepsze sposoby, żeby namagnesować magnes?

Jakie są najlepsze sposoby, żeby namagnesować magnes?

Magnesy mają bardzo szerokie zastosowania. Zamki do szafek, zatrzaski do biżuterii czy listwy na narzędzia, to tylko niektóre przykłady użycia tych przedmiotów. Wygoda, estetyka i duża liczba zastosowań to tylko główne zalety magnesów. Zdarza się jednak, że magnes nie działa już tak dobrze jak dawniej. Z czego to wynika? Czy taki proces jest odwracalny? Jak namagnesować magnes?

czytaj całość »
Jakich rodzajów magnesów potrzebujesz w domu? Sprawdź!

Jakich rodzajów magnesów potrzebujesz w domu? Sprawdź!

Magnesy to bardzo praktyczne rozwiązanie ni tylko w wielkich zakładach przemysłowych. Mało kto wie, że te niepozorne akcesoria świetnie sprawdzają się w domu. Magnesy mają bardzo szerokie zastosowanie i mogą służyć zarówno jako gadżet, który uporządkuje przestrzeń, element dekoracyjny czy kreatywna zabawka. Jakie rodzaje magnesów sprawdzą się w twoim domu?

czytaj całość »
Jak wykorzystać magnesy kulki?

Jak wykorzystać magnesy kulki?

Magnesy mogą mieć różne zastosowanie. Możemy używać ich do ciekawych doświadczeń, mogą przydać się w codziennym zastosowaniu, a także możemy używać ich do zabawy. Na rynku dostępne są różnego rodzaju magnesy. Mogą różnić się od siebie wielkością oraz kształtem. W tym artykule weźmiemy pod lupę magnesy kulki i spróbujemy przedstawiać wam w jaki sposób można je wykorzystać, szczególnie w trakcie zabawy.

czytaj całość »
Zastosowanie magnesów neodymowych

Zastosowanie magnesów neodymowych

Prawdopodobnie każdy z nas, miał kiedyś do czynienia z magnesami. Mogliśmy ich używać do zabawy, czy do doświadczeń w szkole. Mają one różne zastosowania. Na rynku oprócz zwykłych magnesów, można znaleźć również magnesy neodymowe. Są one dużo silniejsze niż te zwykłe. Mogą one zapewnić większą siłę przy mniejszych rozmiarach. W tym artykule postaramy się podać przykłady zastosowania magnesów neodymowych. 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl