Rozwianie wszelkich wątpliwości - czy magnes przyciąga mosiądz?

Mosiądz to stop miedzi i cynku. Jest on najbardziej popularnym stopem metali. Dzięki swoim specyficznym cechom często używany jest w przemyśle motoryzacyjnym i budowlanym. Elementy ozdobne w metaloplastyce często wytwarzane są z tego materiału. Wiele części maszyn w produkcji samochodów oraz okrętów jest wykonane z mosiądzu. Elektrotechnika oraz chemia także czerpią korzyści z wykorzystywania tego surowca. W swoim domu z pewnością posiadasz jakiś element wykonany z tego budulca, chociażby klamkę, balustradę czy kłódkę. Jeśli masz do czynienia z magnesami oraz innymi metalami, to pewnie zastanawiasz się, czy magnes przyciąga mosiądz? W poniższym zestawieniu dowiesz się wszystkiego na ten temat. Jeśli w przyszłości ktoś zaskoczy cię tym pytaniem, to teraz z pewnością bez problemu na nie odpowiesz.

czytaj całość »
Jakie metale przyciąga magnes i jak działa?

Magnesy dla wielu są bardzo fascynujące. Dzięki swoim właściwościom, w otaczającej przestrzeni wytwarzają stałe pole magnetyczne. W zależności od swojej mocy mogą przyciągać inne elementy mocniej bądź słabiej. Magnesy neodymowe są znane ze swojej wydajności. Pomimo małych rozmiarów potrafią wytworzyć bardzo silne pole magnetyczne. Dzięki temu są wykorzystywane w wielu dziedzinach oraz przemyśle. Magnesy ferrytowe są słabsze, ale i tak z powodzeniem mają swoje zastosowanie w różnych urządzeniach oraz w użytku domowym. Z pewnością nie raz zastanawiałeś się jakie metale przyciąga magnes, poniżej znajdziesz wiele przydatnych informacji, które pomogą ci odpowiedzieć na to pytanie.

czytaj całość »
Do czego służy magnes i czy może zostać użyty do zabawy z dzieckiem?

Na rynku powszechnie znajduje się wiele modeli i typów magnesów. Najpopularniejszymi są ferrytowe, czyli najtańsze i łatwo dostępne. Używane są w przemyśle, a także w sprzętach użytku domowego. Magnesy neodymowe charakteryzują się dużą wydajnością przy zachowaniu małych rozmiarów. Wytwarzane są przy pomocy neodymu, żelaza i boru. Mają one duży udział w budowie nowoczesnych komputerów, sensorów i maszyn produkcyjnych. Ale dokładniej, do czego służy magnes? Poniższe zestawienie szczegółowo przedstawi ci odpowiedź na to pytanie.

czytaj całość »
Czym są bieguny magnetyczne? Najważniejsze informacje

O biegunach magnetycznych słyszał niemal każdy. To pojęcie znane jest przede wszystkim z lekcji fizyki. Mówi się o nim również w kontekście działania sił pola magnetycznego i geograficznych biegunów ziemskich. Warto znać te terminy i wiedzieć, na czym polegają związane z nimi zjawiska. Czym są bieguny magnetyczne?

czytaj całość »
Mocny magnes – jaki wybrać? Podpowiadamy!

Szukasz mocnego magnesu i nie wiesz, na jaki się zdecydować? To dosyć częsty dylemat. W zależności od rodzaju magnesy charakteryzują się innymi właściwościami. To od nich zależy siła wytwarzanego pola. Najpopularniejsze są rozwiązania neodymowe i ferrytowe. Które z nich wybrać, jeśli potrzebujesz mocnego magnesu?

czytaj całość »
Jak wytworzyć prąd z magnesu? Sprawdź, jakie to proste!

Do produkcji prądu wykorzystuje się zjawiska fizyczne. Jednym z najczęściej stosowanych jest indukcja elektromagnetyczna, bezpośrednio związana z polem magnetycznym. Źródłem potrzebnego pola może być magnes, który w odpowiednim układzie pozwoli wzbudzić energię. Jak wytworzyć prąd z magnesu?

czytaj całość »
Magnesy ferrytowe a neodymowe – które wybrać? Podstawowe właściwości i różnice

Magnesy ferrytowe i neodymowe różnią się zarówno pod względem procesu produkcji, jak i posiadanych właściwości. W zależności od planowanego zastosowania lepszym rozwiązaniem może być pierwszy lub drugi rodzaj magnesu. Jego odpowiednie dopasowanie wymaga znajomości podstawowych parametrów i różnic obu rozwiązań. Co musisz wiedzieć w tej kwestii?

czytaj całość »
Czym jest indukcja elektromagnetyczna i gdzie jest wykorzystywana?

Indukcja elektromagnetyczna to zjawisko fizyczne, dzięki któremu wytwarzana jest energia elektryczna. Jest najczęściej wykorzystywanym w tym celu zjawiskiem. To właśnie dzięki wspomnianej indukcji prąd elektryczny jest tak powszechnie dostępny. Jego obecność zdecydowanie ułatwia nam życie, a bez niego codzienność rysowałaby się zupełnie inaczej.

czytaj całość »
Czym są magnesy ferrytowe?

Magnesy ferrytowe stanowiły trzon większości gałęzi przemysłu, a ich właściwości byłycenione i pożądane w wieluaspektach życia codziennego. Wszystko to zmieniło się wraz z powstaniem magnesów neodymowych. Mimo pojawienia się konkurencji, to właśnie magnesy ferrytowe, są po dziś dzień najczęściej produkowanymi magnesami na świecie. Wiąże się to nie tylko z uniwersalnością ich zastosowania, ale również stosunkowo niewielkimi kosztami produkcji.

czytaj całość »
Niepowtarzalny pomysł na prezent dla dorosłych i dzieci, czyli kulki magnetyczne NeoCube

Zastanawiałeś się, jaki prezent sprawić bliskiej Ci osobie? Szukasz czegoś oryginalnego, a zarazem zapadającego w pamięć? Jeżeli nie chcesz wykosztować się na kolejny gadżet, który zostanie momentalnie odłożony w głąb szuflady, zastanów się nad zakupem kulek magnetycznych NeoCube. Zapewnią niezliczone godziny dobrej zabawy, zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych.

czytaj całość »
Magnes neodymowy – czym jest, co przyciąga i jakie ma zastosowanie?

Magnes neodymowy, dzięki swojej dużej sile przyciągania, stał się w ostatnich czasach niezwykle popularny. Stanowi najsilniejszy,dotychczas stworzony, rodzaj magnesu. Wszystko za sprawą połączenia neodymu, żelaza oraz boru, które w odpowiednich proporcjach tworzą bardzo silne pole magnetyczne. Ze względu na szeroki zakres zastosowania, magnes neodymowy występujew różnych formach - płytkowej, walcowej oraz pierścieniowej. Wszystkie z nich znajdziesz w naszej ofercie.

czytaj całość »
Magnesy do zabawy – kreatywna rozrywka i rozwój w jednym!

Właściwości magnesów są fascynujące. Znajdują rozmaite zastosowanie w codziennym życiu, w wielu branżach i sprzętach. Ich niezwykłe działanie często wzbudza zainteresowanie najmłodszych. Warto wykorzystać to zjawisko w celach edukacyjnych i kupić dziecku magnesy do zabawy. Jak wykorzystać je w takim celu? Przedstawiamy kilka pomysłów na ciekawe zabawy z wykorzystaniem magnesów.

czytaj całość »
Co przyciąga magnes?

Chcesz zostać milionerem? Wystarczy, że będziesz miał przy sobie magnes. Niektóre monety dają się „przyciągnąć”. Magnesy są bardzo pomoce w szukaniu różnych niewielkich przedmiotów. Co przyciąga magnes? Dlaczego warto być w posiadaniu przynajmniej jednego takiego przedmiotu? Jak przyciągać pieniądze?

czytaj całość »
Jakie są najlepsze sposoby, żeby namagnesować magnes?

Jakie są najlepsze sposoby, żeby namagnesować magnes?

Magnesy mają bardzo szerokie zastosowania. Zamki do szafek, zatrzaski do biżuterii czy listwy na narzędzia, to tylko niektóre przykłady użycia tych przedmiotów. Wygoda, estetyka i duża liczba zastosowań to tylko główne zalety magnesów. Zdarza się jednak, że magnes nie działa już tak dobrze jak dawniej. Z czego to wynika? Czy taki proces jest odwracalny? Jak namagnesować magnes?

czytaj całość »
Jakich rodzajów magnesów potrzebujesz w domu? Sprawdź!

Jakich rodzajów magnesów potrzebujesz w domu? Sprawdź!

Magnesy to bardzo praktyczne rozwiązanie ni tylko w wielkich zakładach przemysłowych. Mało kto wie, że te niepozorne akcesoria świetnie sprawdzają się w domu. Magnesy mają bardzo szerokie zastosowanie i mogą służyć zarówno jako gadżet, który uporządkuje przestrzeń, element dekoracyjny czy kreatywna zabawka. Jakie rodzaje magnesów sprawdzą się w twoim domu?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl