Zastosowanie magnesów neodymowych

 Zastosowanie magnesów neodymowych

Prawdopodobnie każdy z nas, miał kiedyś do czynienia z magnesami. Mogliśmy ich używać do zabawy, czy do doświadczeń w szkole. Mają one różne zastosowania. Na rynku oprócz zwykłych magnesów, można znaleźć również magnesy neodymowe. Są one dużo silniejsze niż te zwykłe. Mogą one zapewnić większą siłę przy mniejszych rozmiarach. W tym artykule postaramy się podać przykłady zastosowania magnesów neodymowych.

 

Wykorzystanie w codziennych sytuacjach

Zastosowanie magnesów neodymowych może mieć swoje miejsce w codziennych czynnościach. Magnesy przydają się z pewnością w warsztatach i garażach. Jeśli denerwuje cię to, że twoje narzędzia, wiecznie się gdzieś gubią i nie potrafisz ich znaleźć, warto byś zaopatrzył się w magnes neodymowy i powiesił go na jednej ze ścian. Wtedy będziesz miał miejsce na swoje przybory takie jak kombinerki czy klucze w jednym miejscu w zasięgu ręki. Sprzęty te będą trzymać się na magnesie, nie poniewierając na półce czy podłodze. Szybko możesz je odłożyć i zabrać z magnesu. Warto też byś posiadał magnes, który pomoże ci, w szybkim posprzątaniu miejsca, na którym zostały rozsypane gwoździe, śrubki czy szpilki. Dobrym pomysłem, chociaż być może zabawnym, jest przymocowanie magnesu neodymowego do otwieracza do piwa. Gdy otwierasz butelkę, kapsel od razu przyczepi się na otwieraczu. Nie będziesz musiał zbierać kapsli z podłogi.

 

Magnesy w technologiach i nauce

Wiele osób pewnie chce poznać zastosowanie magnesów neodymowych, w bardziej konkretnych i poważniejszych sytuacjach. Stosuje się je bowiem w zaawansowanych technologiach, które potrzebują magnesów o dużej wydajności. Stały się one popularne w motorach, sensorach, komputerach i komponentach do ich produkcji, a także kuchenkach mikrofalowych. Magnesy neodymowe są wykorzystywane w leczeniu, w trakcie wykonywania terapii magnetycznych, które są wybierane przez wiele osób na całym świecie. Uważa się także, że silne magnesy mogą oczyścić wodę i sprawić by była ona zdatna do picia. Na rynku dostępne są magnetyzery wody, które są po prostu dwoma lub trzeba magnesami neodymowymi w budowie dookoła rury. Dlatego, jeśli chcesz, sam możesz zbudować sobie taki magnetyzer. Magnesy neodymowe przydają się również, gdy będziesz chciał zniszczyć taśmy z nagraniami. Wystarczy, że parę razy przejedziesz magnesem po taśmie i po sprawie. Takie magnesy mogą się przydać również w wielu innych ciekawych konstrukcjach. Możesz z nimi eksperymentować, a być może sam znajdziesz na nie jakiś innowacyjny pomysł.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl